European Studies Summer School

Data: 07 - 20.07.2024
Miejsce wydarzenia: University of Pécs
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Drodzy Studenci,

Czy chcielibyście spędzić dwa tygodnie w pięknym środkowoeuropejskim mieście o śródziemnomorskiej atmosferze, ucząc się o historii i kulturze Europy?

Dołącz do Letniej Szkoły Studiów Europejskich w dniach 7-20 lipca 2024 r., która odbędzie się w Peczu na Węgrzech - z możliwością uzyskania stypendium na pokrycie kosztów!

Podczas letniej szkoły studenci będą studiować polityczne, gospodarcze, kulturalne i społeczne osiągnięcia i wyzwania Unii Europejskiej, a także poszerzać swoją wiedzę na tematy takie jak historia sztuki, gastronomia i tradycje ludowe Europy. Poszerzą swoją perspektywę na temat czynników, które doprowadziły do powstania współczesnej Europy, w tym migracji, różnorodności kulturowej i kwestii płci.

Pecz, wspaniałe i tętniące życiem 2000-letnie miasto i była Europejska Stolica Kultury, jest idealnym miejscem dla studentów, którzy chcieliby zanurzyć się w kulturze europejskiej i zaprzyjaźnić się ze studentami z całego świata. Jest to urocze, nowoczesne miasto, bogate w zabytki i słynące z muzeów, galerii oraz festiwali i wydarzeń kulturalnych, których jest gospodarzem. Słynące z ceramiki Zsolnay i tureckich ruin, to fascynujące miasto jest bardzo popularnym miejscem dla turystów zainteresowanych historią i kulturą.

Język wykładowy: angielski,
Kto może się zgłosić: studenci studiów licencjackich, magisterskich,
Oferowane punkty: 6 punktów ECTS,

Stypendia są dostępne w ograniczonej liczbie i są zarządzane przez inny proces składania wniosków.

Więcej informacji o kwalifikowalności i sposobie ubiegania się o stypendium: https://tka.hu/docs/palyazatok/call_incoming_summer_courses_2024.pdf

Termin składania wniosków o stypendium: 28 marca.

Stypendium obejmuje:
- koszt nauki,
- zakwaterowanie w akademiku,
- wyżywienie,
- programy społeczne i kulturalne.

Jeśli chcesz zapewnić sobie miejsce niezależnie od stypendium, opłata za program wynosi 1050 EUR.

Jak ubiegać się o opcję płatną?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie: https://apply.pte.hu/en_GB/courses/course/529-european-studies-summer-school-2024

Termin składania wniosków: 1 kwietnia 2024 r.

Więcej szczegółowych informacji odnośnie szkoły można znaleźć na stronie internetowej: https://summerschool.pte.hu/programs/european-studies-summer-school

A jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z Panią Boglárką Vecsánin via email: vecsanin.boglarka@pte.hu.