Summer Institute in Computational Social Science

Summer Institute in Computational Social Science

Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkole Letniej SICSS-AMU/Law, która odbędzie się zdalnie w dniach 17-28 czerwca 2024 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach współpracy z Duke University w USA.

SICSS-AMU/Law to dwutygodniowa szkoła letnia, której głównym celem jest rozpowszechnienie idei stosowania nauk obliczeniowych w obszarze nauk społecznych. Program przewiduje m.in.:

• Zastosowanie statystyki i programowania w prawie;
  • Analizę predykcyjną w prawie z wykorzystaniem metod uczenia maszynowego, np. do przewidywania wyroków;
  • Zautomatyzowane przetwarzanie tekstów prawnych (Legal NLP);
  • Wykorzystanie dużych modeli językowych w dziedzinie prawa.

Szkoła letnia skierowana jest do studentów studiów magisterskich, absolwentów (studiów magisterskich i doktoranckich), badaczy podoktoranckich oraz adiunktów, którzy w ciągu ostatnich 7 lat uzyskali stopień doktora. Znajomość programowania nie jest wymagana.

Uczestnictwo w szkole letniej jest całkowicie darmowe, a jej pomyślne ukończenie zostaje potwierdzone certyfikatem.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2024 r. (o północy czasu GMT+2). Zgłoszenia, wraz z CV oraz krótkim nagraniem wideo/listem motywacyjnym, należy składać za pośrednictwem formularza online.

Dodatkowe informacje znajdziecie Państwo na naszej oficjalnej stronie szkoły letniej SICSS, profilu na Facebooku oraz LinkedIn.

Pytania w sprawie szkoły można kierować na adres e-mail: sicss@amu.edu.pl lub za pośrednictwem mediów społecznościowych