dr Paweł Szadkowski
Serdecznie zapraszamy na wykład dr. Pawła Szadkowskiego, pt. "Geopolityka Globalnego Południa: miejsce Ameryki Łacińskiej w nowym porządku światowym".
To niezwykła okazja, aby zgłębić tematykę geopolityki oraz zrozumieć rolę, jaką odgrywa Ameryka Łacińska w dzisiejszym świecie. Podczas wykładu będziemy mieli okazję posłuchać eksperta, który przedstawi nam nowe perspektywy i spojrzenia na rolę Ameryki Łacińskiej w kontekście globalnym. Będziemy mogli dowiedzieć się, jak zmienia się rola tego obszaru świata w obliczu dynamicznych przemian geopolitycznych.
dr Paweł Szadkowski – wykładowca akademicki, tłumacz, autor wielu publikacji o Hiszpanii oraz Ameryce Łacińskiej. Członek Hiszpańskiego Stowarzyszenia Historyków Wojskowości. Laureat stypendium Casa de Velázquez oraz stypendium Hispanex. W 2019 r. zrealizował staż naukowy na Universidad Complutense de Madrid w ramach programu Narodowego Centrum Nauki „Etiuda 6”.
Spotkanie odbędzie się 21 marca o godzinie 18.30 w Sali 2066 na wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku.