Dialogi zakodowane

Dialogi zakodowane UwB
Co łączy pająki, liczby i dyplomację? Jakim językiem mówi matematyka, jakim biologia, a jak rozmawiają ze sobą różne narody?  M.in. o tym, będą dyskutować studenci UwB z Koło Naukowe Biologów, Koła Naukowego Zastosowań Matematyki oraz Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych UwB w ramach spotkania „Dialogi zakodowane", które odbędzie się 25 kwietnia, o godz. 18.00.
Do udziału w nim zapraszają studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych. Wspaniała atmosfera gwarantowana.
Spotkanie odbędzie się w kawiarni Cofix , przy ul. H. Sienkiewicza 4, budynek Nie Teatru. Wstęp wolny. Wydarzenie poprowadzą: Piotr Gawrycki z Koła Stosunków Międzynarodowych oraz Christian Skowron z Koła Naukowego Kognitywistów.
To będzie prawdziwa przygoda intelektualna. Podczas spotkania przyjrzymy się sposobom, zasadom i różnym formom porozumiewania się w różnych dziedzinach nauki. To będzie podróż od podstawowych kodów życia przyrody, poprzez język matematyki, aż po złożoność ludzkich interakcji międzynarodowych – mówi Katarzyna Zagłoba z Działu Promocji Uniwersytetu w Białymstoku, która koordynuje spotkanie.
Uczestnicy spotkania mogą liczyć na eksperymenty, szyfry, pasjonujące dyskusje i interaktywne zabawy. Zapraszamy❗